YILLAR GEÇSE DE ANNEMİZE MUHTAÇ OLDUĞUMUZUN KANITI

YILLAR GEÇSE DE ANNEMİZE MUHTAÇ OLDUĞUMUZUN KANITI522Paylaşım

Ne kadar büyürsek büyüyelim annenin yeri her zaman farklı ve özeldir. Bunu fark etmek için annemizden az bir süre ayrı kalmak bile yeterli olabiliyor. Ancak hayat şartları bu süreyi daha da uzatabiliyor. Evlenmek, il dışında çalışmaya başlamak ve bunun gibi birçok etken ailemizden, annemizden uzak kalmamıza neden oluyor. Bu gibi durumlarda annemizin kıymetini daha iyi anlıyoruz. Henüz ayrı kalmadıysanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz ya da bu içeriği okuyarak gelecek hakkında fikir edinebilirsiniz.

DIŞARIDA YEDİĞİMİZ YEMEKLERİ BEĞENMEDİĞİMİZDE

Annenizin lezzet ve vitamin dolu yemeklerine burun kıvırdığınız günleri hatırlıyor musunuz? Yıllar geçince o yemekleri öyle bir arayacağız ki, kokusu bile olsa yeter diyeceğiz. 🙁 İşte o zamanlarda annemizin kıymetini daha iyi anlayacak ve tabii ki özleyeceğiz.

SABAH GEÇ KALKTIĞIMIZDA

Annemiz bizi uyandırmaya çalışırken 5 dakika diye erteme hakkımız vardı. Ama şimdi alarmı ertelediğimizde yeniden uyanmak çok güç. Sabah her geç kalkdığımızda aslında annesiz yapamayacağımızı daha iyi anlıyoruz.

SIKINTILARDAN KAÇIP SIĞINACAK BİR LİMAN ARADIĞIMIZDA

Yıllar geçse de her sıkıntımızı, derdimizi çekinmeden anlattığımız belki de tek kişi annemizdir. Dolasıyla her sıkıntı anında da keşke annem şu an yanımda olsa deriz. İşte annesiz yapamayacağımızın bir diğer kanıtı da sıkıntılı anlardır.

DOĞRUYLA YANLIŞI AYIRT EDEMEDİĞİMİZDE

Kıyafet, ayakkabı gibi basit seçimlerde bile hep annemizden destek aldık. Ancak annemiz yanımızda olmayana kadar bunun kıymetini bilmedik değil mi? Kıyafet seçmek neyse ama hayat içinde birçok seçim yapma zorunluluğu doğuyor. Bu seçimlerden hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu anlamak için ise annemize muhtacız.

YALNIZ KALDIĞIMIZ ANLARDA

En iyi arkadaşımız, en iyi öğretmenimiz olan annemiz olmadan hayat çok zor. Anneniz yanınızdayken bunun keyfini çıkartın. Ayrı kaldığınız, özlediğiniz her an geçmişteki güzel günler gözünüzün önüne gelecek. Özellikle yalnız kaldığınız her an aslında ona ne kadar muhtaç olduğunuzu kanıtlayacak.

HASTA OLDUĞUMUZDA

Bize kendimizden bile daha iyi kim bakabilir, elbette annemiz! Her hasta olduğumuzda ise tekrar tekrar fark ederiz ki annesiz yapamıyoruz. Hele hasta olduğumuzda annemize daha da ihtiyaç duyuyoruz. Annemizin kıymetini sağlıklıyken de bilmek gerek. 

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR