Ucuza Seyahat Etmek İçin 8 Tüyo

Ucuza Seyahat Etmek İçin 8 Tüyo30Paylaşım

Finansal açıdan stres yaşamadan seyahat edebilmeniz için tecrübe edip son derece memnun kaldığımız 8 tüyoyu sizlerle paylaşmak istedik. 

1. Araştırma yapın.

Seyahate çıkmadan önce araştırma yapmanın ne kadar önemli olduğunu unutmamalısınız. Bilgisayar başında harcayacağınız bir kaç saat sayesinde en uygun promosyonları bulacak ve böylece ciddi bir miktar tasarruf edeceksiniz. Hava yolları sitelerini ziyaret edip kampanyalarına göz atmayı da unutmayın.

2. Paylaşmaktan korkmayın.

Odanızı yabancılarla paylaşmak size biraz rahatsız edici gelebilir, ancak günümüzde hostellere olan ilgi oldukça artmış durumda. Fazla detaycı düşünmek yerine, otelin dışında geçireceğiniz zamanın kalitesine önem vererek çok daha uygun fiyatlara bir hostel odasından yer ayırtabilirsiniz.

3. Paket kampanyalara göz atın.

Oda ve bilet rezervasyonlarınızı yaparken en iyi fiyat güvencesine dikkat edin. Tecrübelerimize göre paket halinde yaptığınız rezervasyonlar çok daha avantajlı olmaktadır. Ek olarak bütçe yapmayı da kesinlikle göz ardı etmeyin. Yolculuğunuz boyunca stresi azaltmak adına yaptığınız bütçeye sadık kalmanın çok faydalı olduğunu göreceksiniz. 

4. Taşıyabileceğiniz kadar eşya götürün.

Hepimiz valiz hazırlamanın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyoruz. Toparlanmadan önce ihtiyaçlarımızı içeren bir liste yapmak bize çok yardımcı olacaktır. Ziyaret edeceğiniz yerin hava koşullarını da mutlaka göz önüne alarak hazırlığınızı yapmakta fayda var.

5. Yanınızda nakit bulundurun.

Her an ihtiyacınız olabileceğini düşünerek mutlaka yanınızda nakit para bulundurmalısınız. Kredi kartının geçmediği ya da acil durumlar için önceden ayıracağınız nakit hayat kurtaracaktır.

6. Yürüyüş en iyi egzersiz biçimidir. ( Ve ücretsiz :) )

Yürüyerek bir çok deneyim yaşayabilirsiniz. Görebileceğiniz güzellikler dışında yürüyüş, sosyalleşmenize de yardımcı olacaktır. Bu sayede bölgedeki insanlarla tanışabilir, onlara yol sorabilir ve belki de arkadaş bile edinebilirsiniz.

7. Nerede yediğinize dikkat edin.

Kaldığınız otel ya da hostelin kahvaltı avantajlarından mutlaka yararlanın. Hepimizin bildiği gibi turistik bölgeler maalesef çok pahalı olmasına rağmen, bu güzel bir yemekten mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Önemli olan bütçenize sadık kalmak ve araştırma yapmak.

8. En ucuz rotayı seçin. 

Taksi kullanmak ne kadar cazip gözükse de, tren ya da otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak tasarruf edebilir, en doğru rotayı çizebilmek adına hava alanı ve otel çalışanlarından yardım talep edebilirsiniz.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR