TÜM SAĞLIKLI İLİŞKİLERİN SAHİP OLMASI GEREKEN 5 ŞEY

TÜM SAĞLIKLI İLİŞKİLERİN SAHİP OLMASI GEREKEN 5 ŞEY8Paylaşım

1. Kendinizi Sevin.


Sağlıklı ve uzun soluklu bir ilişki istiyorsanız, önce kendinizi sevmelisiniz! Bunu başardığınızda başkalarını daha çok sevebilecek kapasiteye erişecek ve sevginizi korkusuzca yaşayabileceksiniz. Kendinizi sevmek sizi güçlü kılar ve bunu öğrenmiş iki insan bir araya geldiğinde aşklarını tam anlamıyla yaşayabilirler.

2. Dürüst Olun.

Çoğu insan beyaz yalanların sorun yaratmadığına inanır. Ancak ya bir beyaz yalanın üstüne bir diğerini inşa etmeye devam ederseniz? Cevap basit, ilişkiniz yalanlardan oluşan bir dünya üzerine kurtulu olacak. 100% dürüst olabileceğiniz ve size 100% dürüst olan biriyle birlikte olun. Gerçek özgürlük dürüstlüğün gücünde saklıdır.

3. Güvenin.

Bu madde çok açık gibi görünebilir, ama emin olun bir çoğumuz güvenmediğimiz insanlarla beraberiz. Bir ilişkiye adım atmadan önce mutlaka kendinizi sevmeyi ve kendinize güvenmeyi öğrenin. Siz güçlü oldukça güvenilirliğiniz artacaktır. Ve partnerinizin gerçekten güvenilir olmadığını düşünüyorsanız, ilişkinizi sorgulamaktan çekinmeyin. 

4. İletişim Kurun.

Biriyle gerçekten konuşabilmenin anlamı çok büyük. Sağlıklı bir iletişime sahipseniz sesinizi yükseltmeden ve sinirlenmeden tartışmalarınızı yürütebilirsiniz. Egonuzu bir kenara bırakın ve partnerinize sevgiyle yaklaşın. Ve mutlaka birbirinizin söylediklerine kulak verin. 

5. Bağlılığa Önem Verin. 

Günlük koşuşturmalar, kariyer derken ilişkimizin önceliğini asla unutmamalıyız. Çünkü sahip olduğunuz bu özel bağ sizin eviniz ve en büyük destekçiniz gibi. Birbirinizle iletişim kurabilmek için her gün çaba sarf edin.  Aşkınıza zaman ayırmayı asla unutmayın.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR