SAÇ YIKARKEN BU HATALARI YAPMAYIN !

SAÇ YIKARKEN BU HATALARI YAPMAYIN !2Paylaşım
Saç yıkarken yaptığınız bazı hatalar, saçlarınızın mat, pörsümüş, bakımsız ve cansız görünmesine neden olur. Sağlıklı saçlar için uzmanların tavsiye etmediği, kulaktan dolma yöntemlerden uzak durmak gerekiyor.

Saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışların uygulanması halinde saçlarda, kırılmalar, matlaşmalar ve hatta dökülmeler görülmektedir. Gelin saç yıkarken yapılan hatalar neler? 
Birlikte öğrenelim.

Bir Yıl Boyunca Aynı Şampuanı Kullanmayın

Öncelikle saçlarınızı günlük olarak şampuanlamamalısınız ve kullandığınız şampuan sürekli aynı olmamalı. Birkaç ayda bir kullandığınız şampuanı saçınıza uygun bir diğer şampuanla değiştirmelisiniz.

Şampuandan Önce Saçları İyice Islatın

Saçlarınızı yeteri kadar ıslatmazsanız saçlarınız köpürmez, sizde buna karşılık daha çok şampuan kullanarak saçlarınızı yorarsınız. Şampuandan önce saç derinizin ve saçlarınızın tamamen ıslandığına emin olun.

Şampuan Uygulamasına Aynı Yerden Başlamayın

Genelde şampuanı saçlarınızın tepe kısmına dökerek köpürtmeye başlarız. Oysaki bu o kısımda kimyasal birikmesine neden olur. Bunun yerine arada bir şampuanı saç uçlarınıza veya ensenize dökerek başlayın.

Saçlarınızı Fazla Ovalamayın

Saçlarınızı saç derinize ve saçlarınıza zarar verecek şekilde uzun süreli ve bastırarak ovalamayın. Saçlarınızı ovalamak yerine banyoda geniş dişli bir tarakla bir iki kez nazikçe tarayın.

Durulamada Kesinlikle Sıcak Su Kullanmayın

Durulama işleminde saçlarınıza sıcak su kullanmanız saç diplerinin ve saçlarınızın kurumasına ve pörsümesine neden olur. Bunu önlemek için saçlarınızı ılık su ile durulayın. 

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR