Kendimize Söylediğimiz 7 Yalan

Kendimize Söylediğimiz 7 Yalan15Paylaşım

Kimse yalan söyleyenlerden hoşlanmaz. Başkalarının yalanlarını yakaladığımızda ne kadar canımızın yandığını bir düşünün. Peki neden her gün kendimize yalan söylüyor ve başarılarımızın önüne set çekiyoruz? Umuyoruz bu listede sıraladığımız ve kendimize söylediğimiz 7 yalan, durumu olumluya çevirmenize yardımcı olacaktır.

1. Geçmişim yüzünden mağdurum.

Sebep geçmişiniz değil, geçmişinize bağlı kaldığınız için anınızın tadını çıkaramamanız. Elbette zamanında verdiğimiz kararlar karakterimizin oluşmasında etkili ancak geçmişi çok fazla sorgularsak daha fazla hata yapmamız kaçınılmazdır. Siz izin verdiğiniz sürece geçmişiniz peşinizden gelmeye devam edecektir.

2. Çok yaşlandım.

Hiç bir şey için asla geç kalmadınız. Kendinizden şüphe etmeye devam eder ve giden zaman için acı çekerseniz, potansiyelinizi asla fark edemeyecek ve öz güveninizi yitireceksiniz. Unutmayın; amaçlarınızı gerçekleştirmek için ne çok yaşlı ne de çok gençsiniz. Şimdi hareket etme zamanı.

3. Yeterince param yok.

Para hayattaki temel amacınız olmamalı. Hayal ettiğiniz her şeyi hak ediyorsunuz. Küçük şeylerle başlayıp hedeflerinizi büyütmeyi deneyin.

4. O işi daha sonra yapabilirim..

Bu hepimizin kendimize söylediği en büyük yalan. Asıl sorun ne kadar zamanımız kaldığını hiç bir zaman bilemeyecek olmamız. Bir gün uyandığınızda yapamadıklarınız için yeterince zamanınız kalmadığını fark edebilirsiniz. Geleceğin ne getireceğini kimse bilemez. 

5. Daha önce başaramadığım bir şey yüzünden kaybetmiş hissediyorum.

Keşkelerden sıyrılıp şu anınıza odaklanmalısınız. Herhangi bir şey dilediğiniz gibi gitmiyor diye hayatta hiç bir şey başaramadığınızı asla düşünmemelisiniz. Sakın vazgeçmeyin. 

6. Kimse beni anlamıyor.

Dünya üzerinde bir çok insan aynı sorundan şikayetçi, yani yalnız değilsiniz. Biri sizinle aynı fikirde değil diye sizi anlamadığını düşünmekten bir an evvel vazgeçin. Farklı olmak güzel olabilir, ancak başkalarına ait fikirleri dinlemek ve anlamaya çalışmak gelişiminize büyük katkı sağlayacaktır. 

7. Onlar gibi değilim.

Hepimiz farklıyız. Hepimizin farklı becerileri, yetenekleri ve karakterleri var. Bizden daha başarılı insanlarla kendimizi kıyaslamaktan vazgeçmeli ve onların da bu noktaya ulaşmak için sıfırdan başladıkları gerçeğini asla unutmamalıyız. "O yapabiliyorsa, ben de yapabilirim." şekline düşünerek durumu pozitife çevirin.


YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR