Hayatınızı Oldukça Kolaylaştıracak 7 Psikolojik Yöntem

Hayatınızı Oldukça Kolaylaştıracak 7 Psikolojik Yöntem8Paylaşım

İnsanlarla anlaşmak ve iletişime geçmek hepimiz için zor bir hal alabilir. İş ilişkileri ya da özel hayatınız dahi olsa, sıraladığımız yöntemler sayesinde iletişiminizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1. Sizi memnun etmeyen bir cevap aldığınızda o kişinin gözlerinin içine bakın.

Bazen aldığımız cevaplar bizi tatmin etmemekte ve hatta bazen o cevapları anlayamamaktayız. Soruyu tekrarlamak ya da başka bir soru sormak yerine kişinin gözlerinin içine bakın. Bu yöntem o insanı sıkıştıracak ve düşüncelerini detaylı bir şekilde yeniden açıklamalarına sebep olacaktır.

2. Biri size sesini yükselttiğinde sakin kalın.

Evet, sakin kalmak için çok çaba sarfedin. Öfke duygusu çoğu zaman kısa sürede geçmekte ve yerini suçluluk duygusu almaktadır. Bu aşamaya geçen insan genelde bağışlanmayı bekleyen insan olacaktır. 

3. Popüler olmak istiyorsanız herkesin ismini hatırlamaya çalışın.

Akranlarınız ve çalışma arkadaşlarınız içinde popüler bir yer edinmek istiyorsanız, konuşmalarınıza onlara ilk isimleriyle hitap ederek başlayın. İsminin söylendiğini duyan her insan o anda kendini özel hissedecektir. 

4. Stresli ve kaygılı hissettiğinizde düşüncelerinizi yazıya dökün. 

Hepimiz hayatımızın bir noktasında stresli ya da kaygılı hissedebiliyoruz. Böyle anlarda düşüncelerinizi bir günlüğe dökün ve defteri kapatın. İnanması zor gelse de, hislerinizi biriyle paylaştığınız için işlerinize çok daha rahat dikkatinizi verebileceksiniz. Ek olarak stres ve kaygınızın azaldığına tanık olacaksınız.

5. Karar veremediğiniz zamanlarda seçimlerinizin sayısını azaltın.

Bazı insanlar daha çok bilgi ve seçeneğe sahip olmanın iyi bir durum olduğu düşüncesindedirler. Aslında çok fazla seçenekle karşı karşıya kalmak tahmin edildiği kadar kolay olmamaktadır. Doğru karar verebilmek adına kendinize yalnızca bir kaç seçenek sunmalısınız. Böylelikle her ihtimale yeterince zaman ayırabilecek ve en doğru karara ulaşabileceksiniz.

6. Yardım istediğinizde insanlara ihtiyacınız olduğunu hissettirin.

Birinin yardımına ihtiyaç duyduğunuzda onlarla iletişime geçerken konuşmanıza "Yardımına ihtiyacım var..." diyerek başlamayı deneyin. İnsanlar yardımlarına ihtiyacınızı olduğunu duymaktan son derece mutlu olurlar. Cümleye bu şekilde başlamak ihtiyacınız olan yardımı almak için en güzel adımdır.


7. Biriyle el sıkışmadan önce ellerinizi ısıtın.

Soğuk ellerin karşınızdaki kişiye güvenmediğinizin bir işareti olduğunu biliyor muydunuz? Birine dokunmadan ya da elini sıkmadan önce elinizin sıcak olduğundan emin olun. Böylece arkadaşça bir atmosfer yaratmış olacaksınız.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR