GÜNÜMÜZ KADINLARININ İLİŞKİLERDE YAPTIĞI 13 HATA

GÜNÜMÜZ KADINLARININ İLİŞKİLERDE YAPTIĞI 13 HATA28Paylaşım

Hayatımız bazı sebeplerden bitmiş, yarı yolda kalmış ilişkilerle dolu. Bazısı daha başlayamadan bitiyor, bazısı ise uzun süre verilen emeklerden sonra. Çevrenizde bile hayranlıkla bakılan o güzel aşklar saçma sorunların konuşulmaması yüzünden büyüyüp ayrılığa kadar götürüyor. Peki kadınların bu ayrılıklardaki rolü ne?

1. Çok ince düşünmek

Genelleme yapmak doğru olmaz fakat bu genellemeyi yapmak gerek.Kadınlar maalesef bir çok konuda erkeklerden daha hassas. Mesela; söylediğim söz onu üzer mi, kırar mı, ne düşünür ve daha fazlası. Bunları düşünmekten doğru düzgün ne ilişkimizi ne de hayatımızı yaşayabiliyoruz.

2. Kurulu düzenimizi ona göre ayarlamak

Spor yaptığınız vakti, saçınızın bakımı, alışveriş gününüzü hatta ailenizle görüşeceğiniz günü bile ona göre ayarlıyorsunuz. Onun istekleri sizin isteklerinizin önün geçiyorsa tam bir karmaşa!

3. İlişkinin koruyucu tarafı olmak

'Ay sevgilim üşümesin, ama o yemeğini şöyle sever, şuna biraz daha dikkat ediyim o üzülmesin' gibi düşünceler hepimizde mevcut. Toplumun size yüklediği anaç tavrın altında ezilmeyin. Siz anne değil bir kadınsınız. Değerinizi bitirmeyin.

4. Kıskançlığı abartmamak gerek

Kıskanmak insanın doğasında var olan bir durum. Seviyorsak kıskanırız tabii ki. Fakat bunu abartıp karşımızdaki kişiyi bunaltmak hiç doğru bir davranış değil. Bu hem sizi hem onu tüketir.

5. Yapılan bütün hataları affetmek

'Ya aslında onu demek istemedi, kesin bunun açıklaması vardır.' Hayır canım, yok! Ufak tefek hataları görmezden gelmeyin. Yoksa o sizi görmezden gelerek hata yapmaya devam edecek.

6. İnanmak, güvenmek

İnanırız, güveniriz. Çünkü duygularımızın en zayıf, ket vuramadığımız kısmı. Bu yolu seçiyoruz çünkü altından bizi üzecek şeyler çıkacak.

7. Karşısındaki erkeği değiştirme, kabullen

Hayatınıza dahil ettiğiniz erkeği huyunu suyunu yapısını tam bilerek kabullenin. Sonradan sürprizlerle karşılaşacak kadar tanımıyorsanız hiç başlamayın daha iyi. Değişeceğini sanmak, onu kendi rüzgarınıza göre şekillendirmek her şeyi batırır.

8. Tartışma olmasın diye kendini ifade edememek.

'Aman ağzımı açmayayım, alttan alıyım susup geçiyim.' Bunlar doğru değil. O an konuşulup çözülüp öyle rafa kaldırmak gerek. Yoksa birikir ve tüketir. Sonunda yine üzülürüz.

9. İlişkiler iki kişilik, kendini harcatma !

Bütün yükü üzerinize almayın. Hep düşünceli taraf siz olmayın. Kendinizi olduğunuzdan daha aşağı bir katta tutarak unutulmaya mahkum bırakırsınız.

10. Gelecek planları için erkenci davranmak

Özellikle evlilik. 6-7 ay evlilik güzel gitti diye hemen evlilik hayallerine kapılıp, internetten gelinlik modelleri araştırmaya kalkmayın. Ailesini, derinlemesine düşünce yapısını, ideallerini öğrenin. Yemekten sonra sevdiği tatlıya kadar hem de.

11. Geçmişini merak etmek

Geçmişinde neler yaşamış, nasılmış öğrenin. Geçmişinde ki kişiyi nasıl tanımlıyor mutlaka bilin. Geçmişine saygısı yoksa muhtemelen ilerleyen zamanlarda size de olmayacak.

12. Beklentileri alçaltın

Karşınızdaki süper kahraman değil. Beklentileri yükseltip hayal kırıklığı yaşamayın. Onun da yapabilecekleri ve yapamayacakları var. Bir de yapmakta zorlanacağı şeyler. Birbirinizi zor durumda bırakmayın.

13. Değer verirken aşırıya kaçmak

Değer karşılık verilen bir şey değildir. Pahabiçilemez. Fakat verilen değere gereken özeni göstermiyorsa değersiz hale geleceğini sen ve o mutlaka bilmeli. 

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR