Güçlü Bir Anne Tarafından Yetiştirildiğinizde Öğrendiğiniz 8 Şey

Güçlü Bir Anne Tarafından Yetiştirildiğinizde Öğrendiğiniz 8 Şey389Paylaşım

Annelerimizden öğrendiğimiz o kadar çok şey var ki; zaman geçip olgunlaştıkça onlara olan minnettarlığımız artıyor ve gurur duyabilecekleri bir birey olarak yaşamımızı sürdürmek için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Sıraladığımız 8 maddede güçlü annelerimizin yaptıkları fedakarlıklar sayesinde neler öğrendiğimizi bir kez daha hatırlayacaksınız.

1. Bağımsızlığın önemini öğrendiniz.

Sizi kurtarması için bir adama ya da size bakması içim kimseye ihtiyacınız yok. Annenizden mutlu ve dolu bir hayat yaşamanız için kendinize yeteceğinizi ve başkalarına ihtiyacınız olmadığını öğrendiniz. Evinizi kurabildiğinizi, yoğun bir kariyere sahipken bile çocuk yetiştirebileceğinizi, yemek yapabileceğinizi öğrendiniz. Özetlemek gerekirse nasıl süper bir kadın olunacağının sırrını annenize borçlusunuz.

2. Koşulsuz sevginin anlamını öğrendiniz.

Annenizin sizin ve kardeşleriniz için zamanını, gençliğini ve sağlığını feda ettiğini biliyorsunuz. Ancak bunları yaparken ne bir şikayet ettiğine ya da ne kadar çok iş yaptığından yakındığına şahit olmuşsunuzdur. Yüzünde her zaman bir gülümsemeyle her zaman daha fazlasını vermeye hazırdır sizler için. Anneniz sizlere koşulsuz ve özverili sevginin ne olduğunu göstermiş ve bu sevginin bir benzerini başka bir yerde bulamayacağınızı anlamışsınızdır.

3. Kendinizi nasıl seveceğinizi öğrendiniz.

Anlamsız şeylerden nasıl uzaklaşacağınızı, tüm dünya size karşıymış gibi hissetseniz bile nasıl ayakta duracağınızı, ve herkes sizden şüphelense dahi kendinize nasıl inanacağınızı öğrendiniz. Başarısızlıkların, kalp kırıklıklarnın sizi tanımlamadığını öğrendiniz. Sizi tanımlayan şey, tüm aksiliklerden nasıl geri döndüğünüz ve istediğiniz yaşam için savaşmanın ne kadar zor olduğudur.

4. Kadın olmanın zorluklarını öğrendiniz. 

Fikirlerinizin önemsenmeyeceğini, ne kadar ciddi olursanız olun dikkate alınmayacağınızı, tüm bunlara rağmen kalabalıklara nasıl sesinizi duyurabileceğinizi ve nasıl ayakta durabileceğinizi öğrendiniz. Fikirlerinizi kabul ettirebileceğinizi ve sizi öldürmeyen şeyin güçlendirdiğini farkettiniz. 

5. Asla arkanıza bakmamayı öğrendiniz.

"Keşke böyle olsaydı" lardan kurtulmayı, arkanıza bakmamayı öğrendiniz. Geçmişi geçmişte bırakıp, yalnızca önünüze bakmanın ne kadar önemli olduğunu farkettiniz. Yaşanan her şeyin sizi bugününüze getirdiğinin önemini kavradınız.

6. Sabrın ve inancın ne kadar önemli olduğunu öğrendiniz.

Tanrı'nın sizin mücadelelerinizin farkında olduğunu ve sonunda her şeyin yoluna gireceğini öğrendiniz. Yeter ki inanın, fırtınalar geçecek ve yarın yeni bir gün olacak. Hayatla, zamanla, başarı ve problemlere nasıl sabırlı olabileceğinizi ve sabrın güç getirdiğini öğrendiniz.

7. Kendi mutluluğunuzu nasıl yaratabileceğinizi öğrendiniz.

Zor bir hayatta da mutluluk bulabilirsiniz. Omuzlarınızda dünyanın ağırlığını taşıyor olsanız bile, yine de mutlu olabilirsiniz. Annelerimiz bize her zaman gülümseyebileceğimiz bir şeyler  bulabileceğimizi öğretti, tek yapmamız gereken daha dikkatli bakmak.

8. Nasıl iyi bir anne olabileceğinizi öğrendiniz.

Bir ailenin bakımının nasıl yapılacağını size gösteren bir anne tarafından büyütüldünüz,  size zorlu çalışmanın giderek arttığını gösterdi; size koşulsuz olarak birini nasıl sevebileceğinizi gösterdi. Size koruyucu, sevecen, nazik, merhametli, güçlü ve dayanıklı olabilmeyi gösterdi. Farkında olun ya da olmayın onun değerli ayak seslerini hep takip edeceksiniz.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR