Cildinizin Doğal Olarak Parlamasına Sebep Olacak 8 Kolay Yöntem

Cildinizin Doğal Olarak Parlamasına Sebep Olacak 8 Kolay Yöntem9Paylaşım

Cildimiz insanların hemen farkettiği şeylerin başında gelmektedir. Herkes sağlıklı, pürüzsüz ve parlayan bir cilde sahip olmak ister. Sizler için sıraladığımız 8 kolay adımda cildinizi nasıl daha parlak bir hale getirebileceğinizi paylaştık.

1. Yoga yapın.

Yalnızca nefes almakla bile cildimize zarar verecek, sivilcelere ve kızarıklıklara sebep olabilecek toksinlerden arınabildiğimizi biliyor muydunuz? Yoga, fiziksel ve mental sağlığınızı, esnekliğinizi ve nefes kontrolünüzü sağlayan harika bir yöntemdir. Derin ve kontrollü nefesler alın ve cildinize etkisini izleyin. 

2. Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.

Uyurken terliyoruz ve cildimizdeki doğal yağlar salgılanıyor. Yatarken temizlemediğimiz makyaj bu ter ve yağlarla birleşip gözeneklerimize dolarak cildimiz için hiç de istenmeyen sonuçlara sebep olabiliyor. Buna engel olmak adına, yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin ve sabahları parlak bir ciltle uyanın.

3. Sebze ve meyve tüketiminizi arttırın.

Cildimiz vücudumuzdaki en geniş organ olmakla beraber, sağlıklı bir parlaklığa sahip olabilmesi için aldığımız besinlere oldukça ihtiyacı var. Bunun için en iyi kaynak, taze meyve ve sebzeler!

4. Yeterince su için.

Sağlıklı bir yaşama ve parlayan bir cilde sahip olabilmek için asla susuz kalmamamız gerekmektedir. Su, vücudumuzdaki zararlı madde ve fazla sodyumun atılmasına yardımcı olmaktadır. Cildinize en iyi şekilde bakmak istiyorsanız, şekerli içeceklerin yerine su ya da şekersiz çay tercih etmeye çalışın. İdrarınızın rengi açık sarı ya da beyaza yakınsa, bu yeterince su içtiğinizin bir işaretidir.

5. Yastık ve yastık kılıflarınızı temiz tutun.

Yastık ve yastık kılıflarınız cildinize istenmeyen yağların taşınmasına sebep olabilir. En azından haftada bir değiştirdiğiniz yastık kılıfı bunun önüne geçecektir. Cilt bakımına harcadığınız zamanın kirli bir yastık kılıfıyla kaybolmasını istemezsiniz, değil mi?

6. Tarihi geçmiş ürünler kullanmayın.

Her ne kadar sevdiğiniz ve bitmeyen bir ürünü atmak size zor gelse de, tarihi geçmiş ürün kullanmak cildiniz için oldukça zararlıdır. Yüzümüzde bulunan bakteriler ürünün içine de bulaşmakta ve zaman geçtikçe bu tehlike daha da artmaktadır. Eğer ürün kötü kokmaya başladıysa ya da tarihi geçtiyse, mutlaka yenisini edinmelisiniz.

7. Cilt bakımınızı mevsime göre değiştirin.

Yaşadığınız yere göre, cildinizin ihtiyaçları da farklılık göstermektedir. Benzer bir şekilde yaz ve kış mevsimlerinde uygulamanız gereken cilt bakım rutinleri cildinizin ihtiyacını karşılayabilmeniz adına her 6 ayda bir değiştirilmelidir.

8. Cildinizi arındırın.

Cildiniz için doğru ürünü uzmanlara da danışarak bulduktan sonra doğru zamanlarda uygulayarak ölü deriden kurtulabilir, gözeneklerinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. 

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR