ANNELERİN ORTAK ÖZELLİĞİ OLAN 10 DAVRANIŞ

ANNELERİN ORTAK ÖZELLİĞİ OLAN 10 DAVRANIŞ16Paylaşım

Annelerimizi, diğer insanlardan ayıran özellikler sadece onlara mahsustur. Peki bunlar nelerdir? Gelin hep birlikte görelim.

1. Oğluna daha yakındır

Anneler genel olarak oğullarını daha bi kayırarak severler ki bunu da oğlana verdiği sıfatlara bakarak gözlemleyebiliriz. İşte nedir onlar; Oğluşum, kuzum, aslanım vb. Kız evlat genelde temizlik, bulaşık vb. ev işleri için yardımcı müdür pozisyonundadır.

2. Sinirlidir

Ama bu sinir baba sinirine benzemez, daha çabuk sönen bir sinir türüdür. Yine de sinirlendirmemekte fayda var..

3. Fedakardır

Bizler için aklınıza gelebilecek her türlü fedakarlığı yapmaya içten hazırlardır. Onlar için bizler bir yana dünya bir yana gibi bir durum söz konusudur.

4. Şevkatlidir

Bizim için anne şevkatinin bir hududu yoktur. Döner dolaşır yine ağlamak için annemizin göğüsünü seçeriz. Biliriz ki orası bizim için hep vardır.

5. İsabetçidir

Günümüz teknolojilerinin güdümlü füzelerine rakip olabilecek isabet yetenekleri vardır. Menzil tanımadan atılacak terlik, minder vb. eşyalar ile çok tehlikeli olabilirler.

6. Anti bireyselcidir

Özellikle o annenin tek erkek evladı iseniz bu anti bireyselliği dibine kadar yaşatır size. müzik zevkiniz, kıyafet zevkiniz hatta sevgili seçiminiz bile anne filtresinden geçer.

7. Muhalefettir

türk solundan daha iyi muhalefetlik yapar. Gerek size karşı gerekse sizin için babanıza karşı en güçlü ana-muhalefettir.

8. Aşçıdır

Bu annelerimizin en, en'idir. anne yemekleri, dünya mutfağındaki pek çok lezzeten daha lezzetli gelir.

9. Ekonomisttir

Bir evin ekonomisini evirir çevirir, kontrol eder. Genel olarak ev ihtiyaçlarını da en iyi bilen kişi oldukları için ev ekonomisi anneden sorulur.

10. Cennettir

Yukarıdaki tüm maddeleri kendi içerisinde barındırır ve her ne olursa olsun bizim için en iyisini ister. Sığınacağın limandır anne, hep oradadır. Cennet onların ayaklarının altındadır. 

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR