Anında Modunuzu Değiştirecek ve Harika Hissetmenizi Sağlayacak 7 Şey

Anında Modunuzu Değiştirecek ve Harika Hissetmenizi Sağlayacak 7 Şey10Paylaşım

Mutluluğun anlamını derinlemesine sorgulamak yerine, aslında her an kolay bir şekilde yapacağımız şeyler sayesinde anında çok daha iyi hissedebilir ve günümüzü iyi şekilde geçirebiliriz. Sıraladığımız 7 şeyi deneyerek anında daha iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

1. Biriyle konuşun.

Moraliniz bozuk olduğu zamanlarda tam olarak sorununuzu anlatmasanız da birileriyle konuşmak size son derece iyi gelecektir. Dışarı çıkmak ve biriyle konuşmak, beraber gülmek, farklı bir ortamda bulunmak sıkıntınızı oldukça hafifletecek ve rahatlamanıza sebep olacaktır.

2. Müzik dinleyin.

Müziğin beyninizi etkileme gücünü asla unutmayın. Rahatlatıcı bir müzik kalp atışlarınızı anında yavaşlatabilir ve sizi huzura kavuşturabilir.

3. Çocuklarınızla ya da evcil hayvanlarınızla zaman geçirin.

Sevginin iyileştirme gücü asla göz ardı edilmemelidir. Hele ki bu sevgi koşulsuzsa, biri üzerinize peri tozu serpmiş gibi hissedebilirsiniz. Uzmanların belirttiğine göre evcil hayvanlarla zaman geçirmek modumuzda büyük bir faklılığa sebep olmaktadır. Çocukların ise bir mucize olduğunu unutmayın.

4. Yürüyüşe çıkın.

Dahi diye tabir edilen birçok kişi hayatlarındaki en önemli ve en doğru kararları yürüyüş esnasında aldıklarını belirtirler. Yürüyüş yapmak, etrafınızdaki güzelliklerin de yardımıyla omuzlarınızdaki yükten kurtulmanıza olanak tanır. Hatta ve hatta terapik bir etkisi olduğunu da eklemek durumundayız. 

5. Şekerleme yapın.

İnanının ya da inanmayın bir çok insan daha yaratıcı ve üretken olabilmek adına gün içerisinde kısa süreli de olsa şekerleme yapmaktadırlar. 

6. Birine sarılın.

Dokunmak harika bir ilaçtır. Sarılmanın doğası gereği beyninizde mutluluk hormonu salgılanmakta ve kendimizi anında çok daha iyi hissetmemize sebep olmaktadır.

7. Harekete geçin.

İnsan beyninin en ihtiyaç duyduğu şey üretken hissedebilmektir. Gün içerisinde yapacaklarınızın bir listesini yapmak, ertelediklerinizi hayata geçirmek ve kendinize kaliteli zaman ayırmak ruhunuzu besleyecektir.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR