5 Dakikalık Boş Zamanınızda Yapabileceğiniz 5 Şey

5 Dakikalık Boş Zamanınızda Yapabileceğiniz 5 Şey0Paylaşım

Kısacık zaman dilimlerine çok anlamlı eylemler sığdırabilmek hepimiz için mümkün. Önemli olan bu koşuşturmalı hayat içerisinde boş bir 5 dakikamız varsa bunu nasıl değerlendirdiğimiz. İşte bu noktada sizler için yapabileceğiniz 5 güzel şeyi sıralamak istedik.

1. Bir arkadaş ya da yakınınızı arayın.

Otobüsünüz geç kaldı ve boş zamanınız mı var? Peki bu hafta anneannenizi hiç aradınız mı? Telefonunuzu çıkarmanın ve uzun süredir görüşemediklerinizi aramanın zamanı!

2. Fotoğraf çekin.

Bir arkadaşınızla buluşmaya erken mi gittiniz? Etrafınızdaki objelerin, sokakların, dükkanların fotoğrafını çekin. Güzel bir şeyler göremediğinizi mi düşündünüz? Daha dikkatli bakın. Elbette yaratıcı bir bakış açısı elde edeceksiniz.

3. Gözleriniz için egzersiz yapın.

İçinde bulunduğumuz dijital dünya gözlerimizi çok hızlı bir şekilde yoruyor. Yukarı ve aşağı, sağa sola bakabilir ve gözlerinizle daireler çizip sonra uzağa bakabilirsiniz. Bu gibi basit egzersizleri ihtiyaç duydukça tekrar edebilirsiniz. 

4. Egzersiz Yapın..

Uzmanlara danışıp vücudunuz için en uygun programa uyum sağlayabilir belki de en sevdiğiniz şarkıya dans ederek eşlik edebilirsiniz. 

5. Kendinizle konuşun. 

Kendi düşünce ve hislerimize önem vermediğimiz zamanlar maalesef çoğunlukta. Bir sonraki 5 dakikalık boş zamanınızda, kendinize ne hissettiğinizi, sizi rahatsız eden şeyleri sormaktan çekinmeyin. Belki de yaratıcı bir fikir üzerine kafa yorabilirsiniz.

YORUMLAR
TAVSİYELER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR